Jak zwiększyć widoczność strony w Google?

W dzisiejszych czasach każda firma, niezależnie od branży, powinna zaznaczyć swoją obecność w internecie. 

Ale czy wystarczy stworzyć tylko stronę internetową i czekać na rezultaty?
Odpowiedź brzmi: nie.


Jeśli masz już własną stronę internetową, to teraz musisz zadbać o jej widoczność w Google. W tym artykule podam ci kilka wskazówek, jak zwiększyć widoczność strony w wyszukiwarce Google oraz omówimy kluczowe zagadnienia dotyczące SEO.

Zacznijmy od podstaw. Dlaczego widoczność strony w Google jest ważna?


Obecnie Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie. Dlatego to właśnie tam większość osób szuka informacji, produktów czy usług. Im wyższa pozycja Twojej strony w wynikach wyszukiwania, tym więcej osób odwiedzi Twoją stronę. To z kolei przekłada się na większe szanse na zwiększenie sprzedaży czy zdobycie nowych klientów. Dlatego musisz poznać podstawy SEO, czyli Search Engine Optimization. Jest to zestaw działań mających na celu zwiększenie widoczności strony w wyszukiwarkach internetowych. To właśnie dzięki SEO Twoja strona może zyskać wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania Google, a ty możesz zyskać większy ruch na swojej stronie.


Ale co to tak naprawdę jest SEO?


Pokrótce, SEO to proces optymalizacji strony internetowej, polegający na uzyskaniu jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Działania SEO są skierowane na zrozumienie algorytmów, które Google używa do indeksowania stron, a następnie dostosowanie strony do tych standardów

Jak działa Google?

Google skanuje internet, indeksuje strony i sortuje je według różnych czynników. Algorytmy Google są skomplikowane i ciągle się zmieniają, ale zasadniczo, wyszukiwarka ocenia jakość treści na stronach, jej odpowiedzi do zapytania wyszukiwania, a także inne czynniki, takie jak ilość i jakość linków zwrotnych do strony.

I tu pojawiają się Słowa kluczowe, które są jednym z najważniejszych aspektów SEO. To właśnie one decydują, na jakie zapytania wyszukiwania Twoja strona będzie pojawiać się w wynikach. Dobre słowa kluczowe są szczegółowe, odnoszą się do tematu Twojej strony i są często używane przez osoby szukające informacji w Internecie. Oprócz słów kluczowych, Google również ocenia, jak dobrze Twoja strona odpowiada na zapytania użytkowników. Czy treść na Twojej stronie jest przydatna i łatwa do zrozumienia? Czy jest dobrze zorganizowana i łatwa do nawigacji?

Innym ważnym elementem SEO jest budowanie linków zwrotnych do Twojej strony. Linki zwrotne, czyli linki prowadzące do Twojej strony z innych stron internetowych, są jak głosy zaufania dla Google. Im więcej wysokiej jakości linków zwrotnych ma Twoja strona, tym wyżej może się ona pojawić w wynikach wyszukiwania.

Pamiętaj jednak, że SEO to nie tylko optymalizacja dla wyszukiwarek. Równie ważne jest dostarczanie wartości dla użytkowników. Google chce prezentować użytkownikom najbardziej przydatne i wartościowe wyniki, więc im bardziej pomocne i angażujące są Twoje treści, tym lepiej.


Jak wybrać odpowiednie słowa kluczowe?


Wybór odpowiednich słów kluczowych wymaga zrozumienia, czego szukają Twoi potencjalni klienci. Narzędzia do badania słów kluczowych, takie jak Google Keyword Planner, mogą być tutaj niezastąpione. Ważne jest, aby wybrać słowa kluczowe, które są istotne dla Twojej działalności, ale również takie, które mają odpowiedni poziom konkurencji i wyszukiwalności.


Istnieje wiele narzędzi, które mogą pomóc Ci wybrać odpowiednie słowa kluczowe:

  • Semstorm - Semstorm jest moim ulubionym narzędziem do badania słów kluczowych. Nie jest tanie, ale jeśli jesteś poważnie nastawiony do SEO, jest to konieczność. Semstorm pokazuje Ci słowa kluczowe, dla których już rankują Twoi konkurenci. Możesz również rozpocząć swoje wyszukiwanie w Semstorm od słowa kluczowego zamiast od strony konkurenta. Semstorm pokaże Ci "raport dopasowania fraz", który jest listą długiego ogona słów kluczowych, które zawierają wprowadzone przez Ciebie słowo kluczowe
  • Soovle - daje Ci propozycje słów kluczowych z Google, YouTube, Bing, Yahoo, Amazon i innych. Pozwala na znalezienie niewykorzystanych słów kluczowych, o których Twoi konkurenci mogą nie wiedzieć. Soovle jest jednym z najlepszych darmowych narzędzi do badania słów kluczowych
  • Jaaxy - to proste, ale potężne narzędzie, które dostarcza tysiące powiązanych pomysłów na słowa kluczowe w ciągu sekund. Dostarcza również pomocne dane na temat każdego generowanego słowa kluczowego, w tym konkurencji, wolumenu wyszukiwania i potencjalnego ruchu
  • Google Search Console - nie jest tradycyjnym narzędziem do badania słów kluczowych, ale ma funkcję, która ułatwia znalezienie świetnych słów kluczowych. Ta funkcja, znana jako Performance Report, wyświetla strony na Twojej stronie, które otrzymają najwięcej kliknięć z Google i dokładne słowa kluczowe, które tam prowadziły
  • Ahrefs Keywords Explorer - Ahrefs dostarcza bardzo szczegółowe informacje na temat każdego słowa kluczowego. Otrzymujesz oczekiwane dane, takie jak wolumen wyszukiwania, ale także podział konkurencji na pierwszej stronie i informacje o tym, ilu wyszukiwaczy faktycznie kliknęło na wynik​

Ok mam już omówione czym jest SEO i jak dobierać słowa kluczowe  

zajmijmy się teraz  temat samej strony internetowych a dokładnie jej tworzeniem i modyfikacją .


Tworzenie stron internetowych to nie tylko kwestia estetyki. Strona musi być zaprojektowana z myślą o użytkownikach, ale też zgodnie z wytycznymi SEO.

jej struktura powinna dobrze dopasowana, łatwa do zrozumienia zarówno dla użytkowników, jak i dla wyszukiwarek. Struktura strony powinna być logiczna i intuicyjna, z jasno zdefiniowanymi sekcjami. Przy projektowaniu lub modyfikacji strony Musimy brać pod uwagę. Optymalizację strony pod kątem SEO która obejmuje wiele czynników, takich jak szybkość ładowania strony, responsywność, struktura adresów URL, optymalizacja obrazów, wykorzystanie słów kluczowych w treści oraz  tagach meta, a także wiele innych czynników które wpływają na naszą pozycje w Google.


  • Responsywny projekt - taki, który dostosowuje się do wielkości ekranu użytkownika. Jest to niezwykle ważne, biorąc pod uwagę fakt, że wszyscy mamy smartfony i korzystamy  z internetu z ich pomocą. Strony, które nie są responsywne, mogą być trudne do nawigacji na mniejszych ekranach, co może zniechęcić użytkowników i negatywnie wpłynąć na rankingi w Google dlatego warto jest zadbać o to by strona internetowa dobrze dopasowała się do urządzeń mobilnych.
  • Tworzenie treści - treść jest królem w SEO. To, co napiszesz na swojej stronie, nie tylko informuje użytkowników o tym, czym się zajmujesz, ale także pomaga Google zrozumieć, na jakie zapytania ma pokazywać twoja stronę w wyszukiwarce. Staraj się aby treść była Unikalna, której nie ma nigdzie indziej w internecie. Google premiuje strony, które oferują wartościowe i unikalne treści dla swoich użytkowników. Kopiowanie treści z innych stron nie tylko nie pomoże Ci w rankingach, ale może też spowodować, że Google ukaże Twoją stronę za takie działania.


Zadbaj o linki zwrotne to kolejna z najważniejszych części SEO. Są to linki z innych stron internetowych, które prowadzą do Twojej strony. Google traktuje je jako głosy zaufania i premiuje strony z wieloma wysokiej jakości linkami zwrotnymi.


Jak zdobyć wartościowe linki zwrotne?


Zdobywanie wartościowych linków zwrotnych wymaga czasu i wysiłku. Możesz to zrobić poprzez tworzenie wartościowych treści, które ludzie chcą udostępniać, nawiązując relacje z innymi stronami w Twojej branży, lub korzystając z technik link buildingu, takich jak guest posting czy broken link building.

Kolejnym ważnym elementem jest analiza i monitorowanie naszych działań.

SEO to proces ciągły. Aby zrozumieć, co działa a co nie, musisz regularnie analizować i monitorować wyniki swoich działań SEO.

Analiza wyników SEO może być skomplikowana, ale istnieje wiele narzędzi, które mogą Ci w tym pomóc. Google Analytics i Google Search Console są dwoma z najbardziej popularnych narzędzi do analizy wyników SEO dzięki którym pozyskasz dużo przydatnych informacji o twojej stronie. Te narzędzia pomogą Ci śledzić rankingi słów kluczowych, ruch na stronie, czas spędzony przez użytkowników na stronie, a także wiele innych danych.

Jak widzisz zwiększenie widoczności strony w Google wymaga zrozumienia i wdrożenia wielu różnych strategii SEO. Od wyboru odpowiednich słów kluczowych, przez tworzenie stron internetowych i treści zgodnie z wytycznymi SEO, po zdobywanie wartościowych linków zwrotnych - każdy element ma swoje znaczenie. Pamiętaj, że SEO to proces ciągły, który wymaga regularnej analizy i dostosowywania strategii dzięki czemu zaowocuje w przyszłości większym ruchem na twojej stronie.


banner reklamowy lionstudio desctop
banner reklamowy lionstudio mobile
Skomentuj jako pierwszy(a)